کانوایرهای هوایی و زمینی

کوره باکس یکطرف درب کانوایرها کابین های دوطرف پاشش کانوایری بازیافت رنگ

۵۶۴۵۲۴۹۴-۵۶۴۵۲۸۷۹
۰۹۱۲۴۲۸۷۳۷۸-۰۹۱۲۲۲۸۶۱۰۶

آدرس کارخانه : تهران جاده ساوه بعداز سه راه آدران شهرک صنعتی قلعه میر خیابان صنعت پانزدهم پلاک ۸

کانوایرهای هوایی و زمینی 

کانوایرهای هوایی

کانوایرهای هوایی و زمینی 

درسیستم های خط رنگ پیوسته جهت انتقال قطعات از کانوایر هوایی یا زمینی استفاده می شود این کانوایر ها بستگی به نوع زنجیر وریل انواع مختلفی دارد این کانوایرها حمل اشیا در شکل ها و اندازه  ها و ظرفیت های گوناگون برای مواد با تیراژ کم وزیاد را دارد. کانوایرها به دو دسته زمینی و هوایی دسته بندی می شوند

کانوایرها

گسترش دامنه کاربرد و استفاده از فناوریهای جدید باعث شده تا نحوه عملکردو مکانیزمهای متفاوتی برای کانوایرها توسط مهندسان وضع و بکار گرفته شود اما بطور کلی اکثر کانوایرها با استفاده از یک الکتروموتور محوری را به حرکت در می‌آورند که عمدتاً درامی به آن متصل است در دیگر سوی آن درام هرزگردی با استفاده از تسمه یا زنجیر حلقه‌ای را می سازد که می‌توان با قرار دادن اجسام یا مواد آن‌ها را از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال داد.

انواع کانوایرهای هوایی و زمینی

انواع کانوایر با توجه به کاربرد یا نوع موادی که توسط کانوایرها حمل می‌شود آن‌ها را با نامهایی دسته بندی می‌کنند: کانوایر زمینی برای انتقال قطعاتی که جای اویز ندارند یا به خاطر حالت خاص باید بر روی کانوایر کف گرد حمل شوند. این کانوایر ها در ابعاد و اندازه ها بستگی به ابعاد و فضای کاری طراحی و ساخته می شوند. این کانوایر به صورت تک ریلی و یا عرضی اسلت دار و یا نواری ساخته می شوند.

کانوایرهای هوایی

کانوایر هوایی برای انتقال قطعاتی که در تیراژ بالا اویز می شوند این کانوایر قابلیت چرخش در تمام محیط کارگاه را داشته و همینطور قابلیت تغییر ارتفاع را نیز دارا می باشند. رولر کانوایر نوع دیگری از کانوایرها است که با استفاده از رولرها می‌توان جسم مورد نظر را با سر خوردن روی رولرها جابجا کرد. این کانوایر می‌تواند موتور دار یا بدون موتور باشد که به نوع بدون موتور آن اصطلاحاً ثقلی می‌گویند.

نوع پیشرفته این سیستم با نام رولر کانوایر فری-فلو می‌باشد که عملکردی به شرح ذیل دارد. فری-فلو کانوایر سیستم فری-فلو (Free & Flow Roller Conveyor) یا پاور-فری(Power Free Roller Conveyor) سیستمی است که در آن غلتک هم می‌تواند محرک (یعنی حرکت دهنده) باشد و هم کاملاً هرز عمل نماید. به عبارتی غلتک پالت حامل محصول را به صورت خطی به حرکت در می‌آورد و تا زمانی‌که مانعی پیش‌بینی شده مانند استاپر فعال نگردد حرکت ادامه پیدا می‌کند. در زمان فعال شدن استاپر یا هر مانع دیگری که دربرابرپالت حامل محصول قرار بگیرد، حرکت پالت متوقف می گردد. در این حالت سیستم فری- فلو نقش خود را ایفا می نماید یعنی اینکه غلتک‌های در تماس با پالت بحالت هرز گرد در می آیند. در این حالت امکان اینکه بعلت عدم هموار بودن مسیر حرکت یا … پالت حاوی محصول در بین راه متوقف بگردد وجود ندارد و اشکالی در پروسه تولید بروز نمی‌کند. همچنین عرض مناسب طراحی شده برای غلتکها با ایجاد اصطکاک بیشتر حرکت مطلوبتری را بوجود می‌آورد. و همچنین فاصله مناسب طراحی شده مابین سطح فوقانی غلتک و سطح زیرین پالت امکان سایش پالت به بدنه را غیرممکن می سازد. البته باید در نظر داشت غلتک جانبی نیز نقش بسیار تأثیرگذاری در هدایت بهتر پالت دارد. این سیستم بیشتر برای خطوط تولیدی که محصول باید در ضمن حرکت متصل به برق و روشن باشند توصیه می گردد. کانوایرهای هوایی و زمینی لانگ رولرز کانوایر مشخصه‌های فنی این سیستم (Long Rollers Conveyor) نیز مانند یکی از دو سیستم قبل بوده و تنها فرق آن جایگزینی غلتکهای بلند سرتاسری به جای غلتکهای عریض می‌باشد. در این سیستم محصول بدون نیاز به پالت قابل انتقال می‌باشد.

مشاوره ، طراحی و اجرا

ضمانت و خدمات پس از فروش

تامین قطعات و آموزش

ضمانت مرجوعی کالا

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com